Koronowska Kolej Drezynowa - wyprawa drużyny Nostalgii Za Parą

Wyprawa na Koronowską Kolej Drezynową odbyła się 19 maja 2018 roku. Kolej Drezynowa posiada obecnie, jako podstawowy środek trakcyjny, drezynę motorową o wdzięcznej nazwie Krystyna z wagonikiem doczepnym. Wybraliśmy się z Koronowa do Wiilczej Góry. Przejazd trwał około 45 minut, z przejazdem przez most nad Brdą i wiadukt w Buszkowie. Na miejscu jest ognisko z nieśmiertelnym pieczeniem kiełbasek (ale trzeba je przywieźć ze sobą), można zwiedzić stację. Jest także możliwość jazdy na miejscu na krótkim dystansie 3-osobową drezyną Turboławką albo drezyną ręczną. Chętni mogą kontynuować przejazd drezynami aż do Pruszcza Bagiennicy, ale my nie skorzystaliśmy tym razem z tej możliwości. W razie brzydkiej pogody można skorzystać z pomieszczeń na stacji.
Cena za przejazd wynosi ok. 25 zł za osobę dorosłą, 20 zł za dziecko + 50zł za ognisko od grupy i drobną opłatą za zwiedzanie stacji. Bardzo mile wspominamy ten  wyjazd i serdecznie wszystkim polecamy!
Dziękujemy p. Andrzejowi, p. Jagodzie i p. Maszyniście drezyny za możliwość super zabawy.Po drezynach tajne bunkry rządowe 

W niewielkiej odległości, niespełna 20 km od Koronowa, istnieje np. Muzeum Ściśle Tajne - wciąż gotowy do spełniania swych pierwotnych zadań bunkier rządowy. Bliżej Koronowa zobaczyć można most kolejki wąskotorowej, niestety już nieistniejącej. Ponadto mniej więcej 5 km od Koronowa w stronę Bydgoszczy organizatorzy polecają Rożen Stopka, gdzie nie tylko można dobrze zjeść, ale i przy okazji obejrzeć eksponaty tworzące wokół restauracji skansen.

Jeśli chcielibyście się wybrać do Koronowa - poniżej kilka przydatnych linków


Drużyna Nostalgia Za Parą