Wandrus - obozy dla dzieci i młodzieży paintballowe, quadowe, gokartowe, przygodowe i żeglarskie

Szanowni Państwo.

Wandrus Travel to organizator aktywnej turystyki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wyróżnikiem Naszych imprez jest hasło "czynna turystyka - aktywny wypoczynek". Wyjeżdżając z nami macie więc pewność, że na Naszych obozach nie będziecie się nudzić. U Naszych klientów wyrobiliśmy sobie opinię solidnego, rzetelnego partnera, z którym warto wybrać się na letnią lub zimową imprezę. Staramy się zaspokoić różnorodne oczekiwania naszych Uczestników, dostosowując do ich wymagań atrakcyjne i niekonwencjonalne programy.

Organizujemy rejsy i obozy żeglarskie, na których można zdobyć uprawnienia żeglarskie bądź popłynąć turystycznie. Żeglujemy po wielu akwenach takich jak Mazury, Zalew Wiślany, Zatoka Gdańska, Zalew Szczeciński, Chorwacja, Grecja.

Zapraszamy na obozy z aktywnym programem - przygodowe, windsurfingowe, rowerowe, taneczne, artystyczne, gokartowe, quadowe, paintballowe, survivalowe, spływy kajakowe, konne, gitarowe, fotograficzne, artystyczne i wiele innych.


Dla Naszych najmłodszych uczestników stworzyliśmy specjalny dział imprez "Wakacje Smyka", które dają możliwość poznania nowych i rozwijania dotychczasowych umiejętności, uczą współdziałania w grupie, komunikowania się z otoczeniem a zarazem dają możliwość aktywnego wypoczynku.

Dla dorosłych organizujemy wyjątkowe wakacyjne obozy przygody na Mazurach oraz w okresie od marca do października kursy żeglarskie i motorowodne, na których można zdobyć uprawnienia poczynając od żeglarza jachtowego a kończąc na patentach instruktorskich.


Dlaczego warto wybrać naszą ofertę obozów?

 • Zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę, instruktorską i pedagogiczną, zgodnie z przepisami Ministerstwa Edukacji Narodowej.
 • Mamy specjalne propozycje dla dorosłych.
 • Uczestnicy na większość obozów mają zapewniony dojazd z ponad 20 miast w Polsce autokarem lub pociągiem.
 • Oferujemy wiele imprez z aktywnym programem wypoczynku, dostosowanym do możliwości i wieku uczestników.
 • Na obozach mamy w większości własny sprzęt, co pozwala na jego efektywniejsze wykorztystanie. Podczas obozów, zależnie od programu, uczestnicy mają do dyspozycji quady, gokarty, paintball, asg, wiatrówki, łuki, sprzęt windsurfingowy, rowery wodne, rowery tradycyjne, sprzęt pomocny w nauce i doskonaleniu pływania wpław, jachty żaglowe, kajaki, motorówki i wiele innych...
 • Zwracamy uwagę na opinie i sugestie uczestników, starając się sprostać ich oczekiwaniom.
 • Staramy się stale urozmaicać i poszerzać naszą ofertę.
 • W przeciwieństwie do wielu firm wcale nie uważamy, że jesteśmy najlepsi.
 • Najmłodsze Smyki mają możliwość przyjazdu na obóz razem z rodzicami.
 • Wszystkie zajęcia odbywają się przy zachowaniu najdalej idących norm bezpieczeństwa.
 • Mamy ciekawy, aktywny i bezpieczny program.
 • Do realizacji programu używamy sprawdzonego sprzętu, który posiada wymagane przepisami dokumenty i atesty.
 • Na obozach zapewniamy opiekę medyczną.


Dlaczego warto wybrać naszą ofertę żeglarską?

 • Zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę, instruktorską i pedagogiczną, zgodnie z przepisami Polskiego Związku Żeglarskiego i Ministerstwa Edukacji Narodowej.
 • Mamy nowoczesną, nową flotę jachtów żaglowych klasy Sasanka 660, Phobos 24, Antila 24, Antila 26 i jednostki motorowodne.
 • Nasza oferta jest najbogatsza - jako jedyna firma oferujemy tak wiele imprez na tak wielu akwenach.
 • Mamy ciekawą ofertę zarówno dla początkujących, jak i dla doświadczonych żeglarzy.
 • Mamy specjalne propozycje dla dorosłych.

 

W ramach oferowanych usług polecamy Państwu między innymi:

1. Wakacje Smyka

 • Pasja i Hobby - obozy wyjątkowe

         - Piłkarski (sportowo-treningowy)

Zapraszamy wszystkie Smyki zainteresowane nauką i doskonaleniem gry w piłkę nożną. Nie tylko fanatyków piłki, ale także i tych, którzy chcą odkryć tajemnice tego sportu, spróbować profesjonalnego treningu, nauczyć się nowych zagrywek, zwodów, trików.
Wszystko w atmosferze sportowej rywalizacji.

         - Fotografii Cyfrowej (naucz się robić dobre zdjęcia)

Obóz przeznaczony jest dla uczestników, którzy chcą zamienić zwykłe „pstrykanie” w robienie zdjęć! W zdjęcia, które będą zwracać uwagę i wzbudzać zainteresowanie. Jak korzystać z możliwości aparatu, zrobić zdjęcie w różnych warunkach - w plenerze i we wnętrzach. Komputerowa obróbka zdjęć, zamieszczanie ich w internecie oraz przygotowanie, oprawy i prezentacjie własnych prac - to tylko niektóre z zajęć programowych. Uczestnicy wezmą też udział w aktywnych zajęciach na lądzie i na wodzie - rejsach żeglarskich, wycieczkach rowerowych, wyprawach kajakowych i wielu innych. Oczywiście, będzie to również okazja do wykonania wielu ciekawych zdjęć.

         - Gitarowy (grać każdy może)

Nauka gry na gitarze dla początkujących oraz doskonalenie umiejętności dla zaawansowanych. Po pełnych pasji intensywnych ćwiczeniach na gitarze będziemy bardziej lub mniej aktywnie wypoczywać na świerzym powietrzu. W tych pozostałych zajęciach możecie brać udział w zależności od nastroju i zainteresowań. Dla bardziej aktywnych żeglarstwo, windsurfing, kajaki, rowery, quady, paintball, dla mniej aktywnych - wyjścia na kąpielisko, plażowanie, gry sportowe.


 • Wybrane propozycje obozów

        - Taneczno-przygodowy (pół dnia taniec pół dnia aktywnie)

Obóz przeznaczony jest dla uczestników, którzy chcą nauczyć się dobrze tańczyć jak i dla tych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności na parkiecie. Zajęcia taneczne prowadzone będą przez profesjonalnych instruktorów i choreografów tańca. W programie obozu znajdą się podstawowe elementy i kroki najpopularniejszych tańców towarzyskich, nowoczesnych i dyskotekowych. Uzupełnieniem będą zajęcia utaneczniające: w tym bloku znajdą się między innymi: rytmika, choreografia i improwizacja taneczna. Umiejętności zdobyte na obozie będzie można zaprezentować na dyskotekach organizowanych dla wszystkich uczestników obozów Wandrusa.

        - Sportów Wodnych (żagle, windsurfing, motorówki)

Celem obozu jest oswojenie uczestników z wodą i zachęcenie do uprawiania różnych sportów wodnych i rekreacji na wodzie, połączone z aktywnym wypoczynkiem. Uczymy się jak bezpiecznie wypoczywać na wodzie i nad wodą, poznajemy podstawy pierwszej pomocy. Żeglujemy, ale bez szkolenia zakończonego egzaminem na patent, pływamy na desce windsurfingowej, ale niekoniecznie od rana do wieczora. Wszyscy mają okazję sprawdzić i doskonalić swoje umiejętności pływackie, nauczyć się pływać nowymi stylami. Organizujemy dyskoteki, wieczory przy ognisku, gry terenowe, turniej piłki wodnej, rejsy z biwakiem na wyspach położonych na jeziorze.

        - 10 Przygód (super program wszystkie atrakcje)

Wcale nie trzeba opłynąć Hornu kajakiem czy podróżować po dzikiej Amazonii, by zakosztować przygody. Czasami czai się ona tuż za rogiem. Nawet w odwiedzanych przez tłumy turystów Mazurach są miejsca, które wciąż czekają na swoich odkrywców. Na obozie na Mazurach przeżyjecie codziennie nowe przygody. Nie mamy czasu na nudę, ciągle robimy coś ekscytującego. A po pełnych emocji zajęciach i wyprawach znajdziemy czas na chwilę odpoczynku na plaży i kąpiel w jeziorze. Na naszym obozie spróbujecie wielu form czynnej turystyki i aktywnych sportów a przy okazji będziecie także wypoczywać i zwiedzać. Program obozu będzie realizowany w zależności od pogody i kondycji uczestników.

        -  Młodych Optymistów (szkółka żeglarska z trenerem)

Celem obozu jest nauka żeglowania na łodziach klasy Optymist. Optymisty są żaglówkami bezpiecznymi, a wszystkie zajęcia na wodzie odbywają się w kamizelkach ratunkowych. Dla żeglujących łódek osłonę asekuracyjną stanowi motorówka z wykwalifikowanym trenerem-instruktorem. Wszyscy mają okazję sprawdzić i doskonalić swoje umiejętności pływackie, nauczyć się pływać nowymi stylami. Na zakończenie obozu organizowane będą regaty. W programie przewidziane są również zajęcia sportowe i rekreacyjne. Organizujemy dyskoteki, wieczory przy ognisku, gry terenowe, turniej piłki wodnej.

        - Paintballowo-Quadowy (przygoda w terenie)

Ale przecież zajęcia na quadach i paintball przez cały czas szybko by się nam znudziły. Dlatego na obozie będą również zajęcia z elementami survivalu, wyprawy rowerowe, rejsy żeglarskie, gry terenowe, wyjścia na kąpielisko i wiele innych zajęć. Wszystkie zajęcia odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów, zapewniamy kaski, maski i stroje ochronne. Ze względu na bezpieczeństwo w zajęciach nie będą brali udziału uczestnicy niezdyscyplinowani i nie słuchający poleceń instruktorów.

        - Gokartowy (wyścigi w stylu Formuły1)

Gokarty to małe, jednoosobowe pojazdy wyścigowe, przystosowane do bezpiecznego prowadzenia przez najmłodszych jak i starszych kierowców. Wyścigi na gokartach są zwykle jednym z pierwszych stopni kariery kierowcy wyścigowego. Na obozie poznacie tajniki tego sportu. Weźmiecie udział w bezpiecznej rywalizacji na wyścigowym torze według zasad obowiązujących w Fomule 1. Prowadzenie gokarta nie wymaga od nas szczególnych umiejętności jazdy. Dzięki kartingowi młodzi kierowcy uczą się poprawnych zachowań za kierownicą, doskonalą umiejętności zarówno wyścigowe jak i prawidłowego reagowania na zachowania pojazdu.
Oprócz spędzania czasu na torze wyścigowym, na obozie będzie bardzo aktywny program zajęć.

        - Przygody i Eksploracji (Piraci z Karaibów)

Mazury to kraina tysiąca jezior, obszar wprost wymarzony dla Piratów! Mało kto wie, że na wyspie Czarci Ostrów na jeziorze Śniardwy znajdują się ruiny starego fortu postawionego do obrony przed nimi! W trakcie obozu poznamy życie i zwyczaje piratów, będziemy poszukiwać ukrytego skarbu i przeżywać wspaniałe przygody. Dużo czasu spędzimy na wodzie i nad wodą. Będziemy pływać pontonami, budować tratwy, aby móc się przeprawić, popłyniemy kajakiem i łodzią żaglową. W trakcie obozowych wypraw poznamy okoliczne jeziora, wylądujemy na bezludnej wyspie, poznamy Tajemniczą Zatokę. Podobnie jak Jack Sparrow będziemy musieli nauczyć się radzić sobie w trudnych sytuacjach, wychodzić z sytuacji bez wyjścia. Dowiemy się jak radzić sobie w wodzie i nad wodą. Na obóz zapraszamy osoby które lubią przygody, chcą być ciągle w ruchu, eksplorować, podróżować, poznawać. Odkrywać tajemnice i rozwiązywać zagadki! W odróżnieniu od obozu „Szlakiem Pana Samochodzika" będziemy więcej czasu spędzać na wodzie i nad wodą.

        - Już Pływam (aktywne wakacje z nauką pływania)

Celem obozu jest nauka i doskonalenie pływania wpław, oswojenie uczestników z wodą, zachęcenie do uprawiania różnych sportów wodnych i rekreacji na wodzie, połączone z aktywnym wypoczynkiem. Obóz przeznaczony jest dla Smyków zupełnie nie umiejących pływać wpław, początkujących, jak i dla dobrych pływaków. Program zajęć będzie dostosowany do ich umiejętności i możliwości fizycznych. Dużo czasu spędzamy w wodzie, na strzeżonym kąpielisku. Oprócz typowej nauki pływania, podstaw nurkowania, skoków do wody i wielu innych zajęć na kąpielisku, organizujemy gry i zabawy w wodzie, rozwijające nasze umiejętności pływackie. Popłyniemy także kajakami, spróbujemy swoich sił w trakcie wyprawy na bezludną wyspę. Uczymy się jak bezpiecznie wypoczywać na wodzie i nad wodą, poznajemy podstawy pierwszej pomocy. Organizujemy dyskoteki, wieczory przy ognisku, gry terenowe, turniej piłki wodnej. 

        - Gokartowo-Paintballowo-Quadowy

Na ten obóz zapraszamy zwolenników przygody przez duże „P". Weźmiemy udział w szalonej a zarazem wspaniałej zabawie z dużą dawką emocji. Spróbujemy swoich sił na czterokołowych pojazdach - gokartach i quadach. Gokarty to małe, jednoosobowe pojazdy wyścigowe, przystosowane do bezpiecznego prowadzenia przez najmłodszych jak i starszych kierowców. Z gokartów przesiądziemy się na pojazdy łączące cechy samochodu terenowego i motoru czyli quady. Kiedy już będziemy mieli dość czterokołowych maszyn, weźmiemy udział w emocjującej bitwie z użyciem markerów na żelowe kulki zwane paintballem.

   

2. Obozy młodzieżowe

 • Pasja i Hobby - wyjątkowe obozy na Mazurach

        - fotograficzny

Obóz przeznaczony jest dla uczestników, którzy chcą zamienić zwykłe „pstrykanie” w robienie zdjęć! W zdjęcia, które będą zwracać uwagę i wzbudzać zainteresowanie. Jak korzystać z możliwości aparatu, zrobić zdjęcie w różnych warunkach - w plenerze i we wnętrzach. Komputerowa obróbka zdjęć, zamieszczanie ich w internecie oraz przygotowanie, oprawy i prezentacje własnych prac - to tylko niektóre z zajęć programowych. Uczestnicy wezmą też udział w aktywnych zajęciach na lądzie i na wodzie - rejsach żeglarskich, wycieczkach rowerowych, wyprawach kajakowych i wielu innych. Oczywiście, będzie to również okazja do wykonania wielu ciekawych zdjęć.

        - gitarowy

Nauka gry na gitarze dla początkujących oraz doskonalenie umiejętności dla zaawansowanych. Po pełnych pasji intensywnych ćwiczeniach na gitarze będziemy bardziej lub mniej aktywnie wypoczywać na świeżym powietrzu. W tych pozostałych zajęciach możecie brać udział w zależności od nastroju i zainteresowań. Dla bardziej aktywnych żeglarstwo, windsurfing, kajaki, rowery dla mniej aktywnych - wyjścia na kąpielisko, plażowanie, gry sportowe.

        - nurkowy

Lubisz wodę, dobrze pływasz, na naszym obozie pomożemy Ci w stawianiu pierwszych kroków w podwodnym świecie.  Uczestnik kursu zdobywa wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające prawidłowe użytkowanie sprzętu nurkowego oraz bezpieczne nurkowanie na małych głębokościach.

 

 • Wybrane propozycje obozów

        - Obóz Sportów Wodnych (żagle, windsurfing, motorówki)

Jeśli lubisz wodę, to ten obóz jest właśnie dla Ciebie! Większość czasu spędzimy bardzo aktywnie na wodzie lub nad wodą. W rejsy po jeziorze Ryńskim popłyniemy na jachtach żaglowych. Pływać będziemy także na deskach z żaglem - czyli windsurfingu. A kiedy nie będzie wiatru popłyniemy... motorówką. Oprócz sterowania tą szybką jednostką będzie można nauczyć się jazdy na nartach wodnych i wakeboardzie (czyli wodnej odmianie snowboardu), a także na oponce i bananie. Od ratowników WOPR będziemy się uczyć, jak bezpiecznie wypoczywać na wodzie i nad wodą, poznamy podstawy pierwszej pomocy. Wszyscy będą mieli okazję sprawdzić i doskonalić swoje umiejętności pływackie, nauczyć się pływać nowymi stylami czy pograć w piłkę wodną. Wieczorami, po dniu pełnym wrażeń organizujemy dyskoteki, wieczory przy ognisku, gry terenowe. Celem obozu jest oswojenie uczestników z wodą i zachęcenie do uprawiania różnych sportów wodnych i rekreacji na wodzie, połączone z aktywnym wypoczynkiem. Podczas zajęć na wodzie uczestnicy są w kamizelkach asekuracyjnych.

        - Gokartowo - Paintballowo - Quadowy

Na ten obóz zapraszamy zwolenników przygody przez duże „P". Weźmiemy udział w szalonej a zarazem wspaniałej zabawie z dużą dawką emocji. Spróbujemy swoich sił na czterokołowych pojazdach - gokartach i quadach. Gokarty to małe, jednoosobowe pojazdy wyścigowe, przystosowane do bezpiecznego prowadzenia przez najmłodszych jak i starszych kierowców. Z gokartów przesiądziemy się na pojazdy łączące cechy samochodu terenowego i motoru czyli quady. Kiedy już będziemy mieli dość czterokołowych maszyn, weźmiemy udział w emocjującej bitwie z użyciem markerów na żelowe kulki zwane paintballem.

        - Paintballowo quadowy (zajęcia w terenie nie na torze)

Ale przecież zajęcia na quadach i paintball przez cały czas szybko by się nam znudziły. Dlatego na obozie będą również zajęcia z elementami survivalu, wyprawy rowerowe, rejsy żeglarskie, gry terenowe, wyjścia na kąpielisko i wiele innych zajęć. Wszystkie zajęcia odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów, zapewniamy kaski, maski i stroje ochronne. Ze względu na bezpieczeństwo w zajęciach nie będą brali udziału uczestnicy niezdyscyplinowani i nie słuchający poleceń instruktorów.
Obóz zlokalizowany jest w ośrodku „Ryn" położonym bezpośrednio nad brzegiem jeziora Ryńskiego, na wydzielonym terenie. Spacerem do miasta około 10 minut. Posiłki jemy w stołówce, jest też bar i kawiarnia, w krórej organizowane są dyskoteki. Strzeżone kąpielisko w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka. Zajęcia organizowane są z podziałem na grupy wiekowe.


        - 10 Przygód (super program wszystkie atrakcje)

Wcale nie trzeba opłynąć Hornu kajakiem czy podróżować po dzikiej Amazonii, by zakosztować przygody. Czasami czai się ona tuż za rogiem. Nawet w odwiedzanych przez tłumy turystów Mazurach są miejsca, które wciąż czekają na swoich odkrywców. Na obozie na Mazurach przeżyjecie codziennie nowe przygody. Nie mamy czasu na nudę, ciągle robimy coś ekscytującego. A po pełnych emocji zajęciach i wyprawach znajdziemy czas na chwilę odpoczynku na plaży i kąpiel w jeziorze. Na naszym obozie spróbujecie wielu form czynnej turystyki i aktywnych sportów a przy okazji będziecie także wypoczywać i zwiedzać. Program obozu będzie realizowany w zależności od pogody i kondycji uczestników.
Obóz zlokalizowany jest w ośrodku „Ryn", położonym bezpośrednio nad brzegiem jeziora Ryńskiego, na wydzielonym terenie. Spacerem do miasta około 10 minut. Posiłki jemy w stołówce, jest też bar i kawiarnia, w której organizowane są dyskoteki. Strzeżone kąpielisko w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka.

        - Windsurfingowy + aktywny program

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauką i doskonaleniem żeglowania na desce z żaglem. W ośrodku żeglarskim w Rynie spotkacie wielu takich jak Wy, miłośników sportów wodnych i zupełnie początkujących, stawiających pierwsze kroki na windsurfingu. Do dyspozycji uczestników obozu wydzielona plaża windsurfingowa. Zajęcia prowadzą instruktorzy i  zawodnicy, czynnie uprawiający ten sport. Szkolenie odbywa się obowiązkowo w kamizelkach asekuracyjnych i na sprzęcie o parametrach przystosowanych do rozmiarów i umiejętności uczestników oraz warunków pogodowych. Program szkolenia odbywa się w 3 grupach (początkująca, średnio zaawansowana, zaawansowana). Zajęcia na wodzie, przygotowanie do zajęć, suszenie rzeczy, porządkowanie sprzętu po ich zakończeniu zajmuje praktycznie cały dzień, dlatego nieliczne godziny czasu wolnego uczestnicy wykorzystują samodzielnie - na terenie obozu, na strzeżonym kąpielisku, wychodząc po uzyskaniu zezwolenia opiekunów do miasta.  Organizujemy regaty windsurfingowe, zawody, chrzest dla nowicjuszy. Oprócz zajęć na wodzie i rekreacji nad wodą uczestnicy biorą udział w zajęciach sportowo – rekreacyjnych, ogniskach i dyskotekach.

        - Gokartowy (wyścigi w stylu F1)

Gokarty to małe, jednoosobowe pojazdy wyścigowe, przystosowane do bezpiecznego prowadzenia przez najmłodszych jak i starszych kierowców. Wyścigi na gokartach są zwykle jednym z pierwszych stopni kariery kierowcy wyścigowego. Na obozie poznacie tajniki tego sportu. Weźmiecie udział w bezpiecznej rywalizacji na wyścigowym torze według zasad obowiązujących w Fomule 1. Prowadzenie gokarta nie wymaga od nas szczególnych umiejętności jazdy. Dzięki kartingowi młodzi kierowcy uczą się poprawnych zachowań za kierownicą, doskonalą umiejętności zarówno wyścigowe jak i prawidłowego reagowania na zachowania pojazdu. Tor gokartowy przeznaczony jest do wyłącznego użytku uczestników obozu Wandrusa.

        - Taneczny (różne style i formy taneczne)

Obóz przeznaczony jest dla uczestników, którzy chcą nauczyć się dobrze tańczyć jak i dla tych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności na parkiecie. Zajęcia taneczne prowadzone będą przez profesjonalnych instruktorów i choreografów tańca. W programie obozu znajdą się podstawowe elementy i kroki najpopularniejszych tańców towarzyskich, nowoczesnych i dyskotekowych. Uzupełnieniem będą zajęcia utaneczniające: w tym bloku znajdą się między innymi: rytmika, choreografia i improwizacja taneczna. Umiejętności zdobyte na obozie będzie można zaprezentować na dyskotekach organizowanych dla wszystkich uczestników obozów Wandrusa.

        - Taniec Z Żaglami (pół dnia taniec pół dnia aktywnie)

Obóz przeznaczony jest dla uczestników, chcących nauczyć się tańczyć, jak i dla tych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności na parkiecie. Zajęcia taneczne prowadzone będą przez profesjonalnych instruktorów i choreografów tańca. W programie obozu znajdą się podstawowe elementy i kroki najpopularniejszych tańców towarzyskich, nowoczesnych i dyskotekowych. Uzupełnieniem będą zajęcia utaneczniające: w tym bloku znajdą się między innymi: rytmika, choreografia i improwizacja taneczna. Umiejętności zdobyte na obozie będzie można zaprezentować na dyskotekach organizowanych dla wszystkich uczestników obozów Wandrusa. Oprócz tańca uczestnicy mają możliwość poznania podstaw żeglowania. Popłyną na krótsze i dłuższe rejsy po jeziorze Ryńskim.

        - Mł. Ratownik WOPR (obóz-kurs z egzaminem)

Lubisz wodę, dobrze pływasz, chciałbyś połączyć pracę z przyjemnością, przyjedź na obóz i zrób kurs na Ratownika WOPR. Celem takiego kursu jest przygotowanie uczestnika do pracy na kąpieliskach, pływalniach krytych i odkrytych, koloniach dla dzieci i obozach młodzieżowych oraz w czasie imprez na wodach i nad wodami, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

        - Aktywni lub Wygodni (sam wybierasz zajęcia)

Są tacy, którzy lubią od rana do wieczora wylegiwać się na słońcu i kąpać w jeziorze, dla innych dzień bez aktywnej wyprawy rowerami czy w kajaku jest stracony. A przeważnie jest tak, że „nicnierobienie" w końcu nam się jednak nudzi i chcemy aktywnej odmiany. A po pełnych emocji wyprawach dobrze jest odpocząć jeden dzień leniuchując na plaży i kąpiąc się w jeziorze. Program naszego obozu pozwala na realizację pozornie skrajnych sposobów na spędzanie czasu - dobrze się będą na nim czuli zarówno Aktywni jak i Wygodni.

        - Prawdziwy Survival (noclegi w terenie)

        - Wędkarski dla pasjonatów

 

3. Wakacje Pod Żaglami

Zapraszamy na organizowane przez Wandrusa rejsy, obozy i kursy żeglarskie. Specjalną propozycję mamy dla najmłodszych od 7 do 12 lat, dla których organizujemy zarówno obozy specjalistyczne (np. szkółka żeglarska na optymistach) jak i przygodowo-wodne, będące okazją do zaznajomienia się z wodą i żeglarstwem (np. Żeglarski Świat Smyka, Kolonia Sportów Wodnych czy Piraci z  Karaibów). Pełną ofertę rejsów i obozów znajdziecie w menu po prawej stronie.

 • PRZEGLĄD NASZEJ OFERTY ŻEGLARSKIEJ

        - rejsy żeglarskie:

       Turystyczny Mazury

       Turystyczno-stażowy Zatoka Gdańska-Zal. Wiślany-Kaliningrad

       Turystyczno-stażowy Zatoka Gdańska-Zal. Wiślany

        Morski po Bałtyku

        - szkolenie na patent żeglarza:

        Rejs szkoleniowy na Mazurach

        Obóz stacjonarny Mazury - Ryn

        Obóz stacjonarno-wędrowny

        Weekendowe kursy żeglarskie Gdańsk i Warszawa

        -  na wyższe stopnie:

        Młodszy Instruktor Żeglarstwa PZŻ

        Instruktor żeglarstwa PZŻ

        - dla opływanych:

        Rejs regatowy na Mazurach

        Rejs pełnomorski Bałtyk

        - dla Smyków 7-12 lat:

        Obóz Młodych Optymistów

        Żeglarski Świat Smyka

        Wodny Obóz Przygody

        Piraci z Karaibów - przygoda i eksploracja


4. Z psem na wakacje - kolonia i obóz dla dzieci i młodzieży z własnymi psami

Obóz powstał z myślą o właścicielach psów, którzy chcą z nimi wspólnie wypocząć a jednocześnie wyszkolić swojego czworonoga i pogłębić wiedzę kynologiczną. Po raz pierwszy nie musicie jadąc na obóz zostawiać psa pod opieką rodziców, babci czy cioci. Możecie wspólnie z nim spędzić wakacje, w towarzystwie innych młodych ludzi mających własne pieski. Rodziny mile widziane. Będzie to przyjemny wypoczynek dla Was i jednocześnie wakacje na świeżym powietrzu, stale w ruchu dla Waszych psów.
Obóz zlokalizowany jest w ośrodku wypoczynkowym na Mazurach, położonym bezpośrednio nad jeziorem, na dużym, ogrodzonym i zadrzewionym terenie, bardzo blisko plaży i lasu. Są tutaj różne boiska i wydzielony teren do szkolenia psów. Do miasta około 15 minut spacerem. Noclegi w domkach campingowych, w pobliżu wc i prysznice. Posiłki jemy w stołówce, jest też bar. Oprócz programu szkoleniowego w czasie wolnym chodzimy na plażę, na spacery do lasu, odbywają się także różne konkursy, gry i biegi terenowe. Zapewniamy pomoc przy opiece nad psami i przygotowywaniu posiłków, szczególnie młodszym uczestnikom.
Wychodzimy również naprzeciw oczekiwaniom dorosłych właścicieli psów. W ciągu roku trudno wygospodarować czas i zmobilizować siły na szkolenie i tresurę - wakacyjny wyjazd z rodziną i psem to dobre rozwiązanie.   

5. Weekendowe kursy żeglarskie i motorowodne

 • Wiosenne kursy żeglarskie
 • Letnie (wakacyjne) kursy żeglarskie
 • Jesienne kursy żeglarskie
 • Indywidualne szkolenia żeglarskie i motorowodne, pływania doszkalające i manewrowe

6. Wycieczki szkolne

7. Obozy zagraniczne

Wyjazdy zagraniczne są mniej aktywne, niż organizowane przez nas obozy w Polsce. To obozy  typu plaża+zwiedzanie, dla uczestników chcących wypocząć.

8. Obozy zimowe

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z ofertą obozów dla dzieci i młodzieży w Polsce i za granicą. Staramy się aby obiekty, z których korzystamy zadowoliły Naszych klientów. Program dostosowujemy do możliwości uczestników. Kadra, którą zatrudniamy to osoby sprawdzone i sympatyczne. Na naszych obozach na pewno nie będziecie się nudzić.