Dołącz do nas

Nostalgia Za Parą to grupa miłośników kolei i modelarstwa kolejowego z Pomorza i Trójmiasta. Mieszkamy w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Wejherowie i w Tczewie.

Jak zacząć wspólną zabawę razem z nami?
Lubisz pociągi. Jako dziecko bawiłeś/bawiłaś się Tomkiem albo innymi kolejowymi zabawkami. Z dworca nie można Cię było wyciągnąć. Fotografujesz koleje, chcesz zbierać modele, albo inne pamiątki związane z kolejnictwem? A może sympatia do kolei jest w Tobie od niedawna?


W przyszłości chciałbyś wspólnie budować makiety, albo w inny sposób realizować swoją pasję, choć niewiele wiesz na ten temat.
Zobaczyłeś prezentowaną przez nas makietę i chcesz do nas dołączyć.

Przypomniał Ci się dawny sentyment do kolei i chcesz powrócić do dawnego hobby?
Nie wiesz jak zacząć. Onieśmielają Ci profesjonalni modelarze kolejowi i miłośnicy, bo Ty nic, lub niewiele wiesz o kolei? Nie znasz się na kolei tak dobrze jak doświadczeni modelarze którzy tworzą hermetyczne grupy, rozmawiają o swoich dokonaniach niezrozumiałym slangiem?

Dobrze trafiłaś lub trafiłeś. Zapraszamy do grupy Nostalgia Za Parą.

Wszystkich, którzy chcieliby bawić się razem z nami, prosimy o kontakt. Zaprosimy do odwiedzenia nas podczas regularnych spotkań klubowych. Będzie to dobra okazja, aby się bliżej wzajemnie poznać.

Drużyna Nostalgia Za Parą

tel: 501 647 139
mail: piotr@nostalgiazapara.pl

Podstawowe wymagania wobec członków klubu

 • Posiadanie minimum jednego własnego składu PKP (modelu a nie zabawki).
 • Zakup własnego sterownika, tzw. "freda".
 • Znajomość zasad ruchu i zachowania obowiązujących na makiecie modułowej.
 • Zakup koszulki klubowej.
 • Rejestracja na forum.modelarstwo.info i dołączenie do forum dla członków grupy Nostalgia Za Parą.
 • Uczestnictwo w klubowych imprezach.
 • Uczestnictwo w spotkaniach klubowych.
 • Opłata składek i opłat celowych ustanowionych przez zarząd klubu.
 • Aktywne powiększanie swojej wiedzy i umiejętności modelarskich na spotkaniach klubowych, warsztatach klubowych, indywidualnych warsztatach organizowanych przez członków klubu, czy też warsztatach organizowanych przez inne kluby.
 • Aktywne działanie na rzecz klubu - poprzez pomoc przy budowie makiety, prace porządkowe w siedzibie klubu, współorganizację lub organizację imprez klubowych i inne.
 • W przypadku młodych członków klubu powyższe realizują ich opiekunowie, przy jak największym współudziale młodych członków.

  ::: Spotkania przy makiecie kolejowej
  organizujemy regularnie, zazwyczaj
  od października do maja przynajmniej raz w miesiącu. Nie wszystkie takie spotkania są dostępne dla publiczności, ale na takie zamknięte spotkanie mogą przyjść również osoby z zewnątrz, o ile wcześniej to z nami uzgodnią i się zgłoszą. Na takich spotkaniach wykonujemy prace przy makiecie ale i jeździmy po makiecie z rozkładem jazdy. Żeby dowiedzieć się, kiedy jest najbliższe spotkanie, trzeba po prostu do nas zadzwonić.


Maciek, najmłodszy członek grupy Nostalgia Za Parą świetnie sobie radzi - fot. Robert Nowicz