Dołącz do nas

Nostalgia Za Parą to grupa miłośników kolei i modelarstwa kolejowego z Pomorza i Trójmiasta. Mieszkamy w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Wejherowie, Tczewie i Lęborku.

Jak zacząć wspólną zabawę razem z nami?
Lubisz pociągi. Jako dziecko bawiłeś/bawiłaś się Tomkiem albo innymi kolejowymi zabawkami. Z dworca nie można Cię było wyciągnąć. Fotografujesz koleje, chcesz zbierać modele, albo inne pamiątki związane z kolejnictwem? A może sympatia do kolei jest w Tobie od niedawna?
Chciałbyś budować moduły własnej makiety, choć niewiele wiesz na ten temat. Zobaczyłeś prezentowaną przez nas makietę i chcesz do nas dołączyć.

Przypomniał Ci się dawny sentyment do kolei i chcesz powrócić do dawnego hobby?
Nie wiesz jak zacząć. Onieśmielają Ci profesjonalni modelarze kolejowi i miłośnicy, bo Ty nic, lub niewiele wiesz o kolei? Nie znasz się na kolei tak dobrze jak doświadczeni modelarze którzy tworzą hermetyczne grupy, rozmawiają o swoich dokonaniach niezrozumiałym slangiem?

Dobrze trafiłaś lub trafiłeś. Zapraszamy do grupy Nostalgia Za Parą.

Wszystkich, którzy chcieliby bawić się razem z nami, jednocześnie budując moduły własnej makiety prosimy o kontakt.

Drużyna Nostalgia Za Parą

tel: 501 647 139
mail: piotr@nostalgiazapara.pl

Podstawowe wymagania wobec członków klubu

 • Budowa własnych modułów makiety - odcinka szlaku dwutorowego (5-10 metrów) lub stacji na szlaku dwutorowym i włączenie ich do wspólnej makiety;
 • Uczestnictwo w klubowych imprezach;
 • Uczestnictwo w spotkaniach klubowych;
 • Opłata składek i opłat celowych ustanowionych przez klub;
 • Aktywne powiększanie swojej wiedzy i umiejętności modelarskich na spotkaniach klubowych; warsztatach klubowych, indywidualnych warsztatach organizowanych przez członków klubu, czy też warsztatach organizowanych przez inne kluby;
 • Aktywne działanie na rzecz klubu - poprzez pomoc przy budowie makiety, prace porządkowe w siedzibie klubu, poprzez współorganizację lub organizację imprez klubowych i działania za które członek klubu przyjmuje odpowiedzialność jako ich organizator;
 • W przypadku młodych członków klubu powyższe realizują ich opiekunowie, przy jak największym współudziale młodych członków.

  oraz:
 • Posiadanie minimum jednego własnego składu PKP (modelu a nie zabawki);
 • Zakup własnego sterownika, tzw. "freda";
 • Znajomość zasad ruchu i zachowania obowiązujących na makiecie modułowej;
 • Zakup koszulki klubowej;
 • Rejestracja na forum.modelarstwo.info i dołączenie do forum dla członków grupy Nostalgia Za Parą.

  ::: Spotkania przy makiecie kolejowej
  organizujemy regularnie, zazwyczaj od października do maja przynajmniej raz w miesiącu. Nie wszystkie takie spotkania są dostępne dla publiczności, ale na takie zamknięte spotkanie mogą przyjść również osoby z zewnątrz, o ile wcześniej to z nami uzgodnią i się zgłoszą. Na takich spotkaniach wykonujemy prace przy makiecie ale i jeździmy po makiecie z rozkładem jazdy. Żeby dowiedzieć się, kiedy jest najbliższe spotkanie, trzeba po prostu do nas zadzwonić.


Maciek, najmłodszy członek grupy Nostalgia Za Parą świetnie sobie radzi - fot. Robert Nowicz