Warsztaty modelarskie klubu Nostalgii Za Parą z państwem Małgorzatą i Leszkiem Lewińskimi

W dniach 08-09 lutego 2020 odbyły się warsztaty modelarskie klubu Nostalgia Za Parą. Zaprosiliśmy na nie Państwa Małgorzatę i Leszka Lewińskich jako instruktorów. W warsztatach wzięli udział Ewa, Poldek, Mariusz, Michał, Konrad, Grzegorz, Monika i  Piotr.

Ewa i Poldek przygotowywali moduł szlaku dwutorowego, malując szyny, wypełniając moduł styrodurem, formując teren, szpachlując i szlifując. Poldek uczył się, jak nanosi się ślady eksploatacji na wagon osobowy. Grzegorz zazieleniał moduł wjazdowy na stację a także pokazywał swoje sposoby na "odplasticzanie" plastikowych budynków. Michał kontynuował prace przy patynowaniu wagonów towarowych, a także uczył się, jak się wykonuje drzewka z drutu. Mariusz pracował przy module szlaku dwutorowego a Piotr ćwiczył elektrotrawosadzenie. Konrad z kolei kontynuował prace przy swoim projekcie ośmiu modułów szlaku dwutorowego najeżonych elektroniką (ale o tym za jakiś czas opowie sam Konrad).

Bardzo dziękujemy Małgorzacie i Leszkowi za nadzór nad naszymi pracami na warsztatach, prezentacje technik modelarskich, różnego rodzaju informacje i porady. Dwa dni warsztatów minęły bardzo szybko, spędzone w miłym i zmotywowanym do działań gronie.
Zespół Nostalgia Za Parą

Pamiątkowe zdjęcie prawie wszystkich uczestników warsztatów

Leszek pokazuje a za chwilę Ewa i Poldek będą szpachlować, formować, malować


Waloryzacja wagonu towarowego Michała


Waloryzacja wagonu towarowego Michała

Za chwilę elektrotrawosadzenie na module Grzegorza

Elektrotrawosadzenie w trakcie...

Konrad przygotowuje swoje moduły przy wsparciu kolegi informatyka