Wagon pomiarowy w prezencie od sklepu Modelmania. Dziękujemy!
Dzięki stałej współpracy ze sklepem Modelmania (modelmania.eu) otrzymaliśmy wagon pomiarowy, który umożliwia nam lepszą kontrolę naszej makiety a także jest pomocą dla młodych maszynistów.  Więcej po kilknięciu "czytaj dalej".

Sklep Modelmania istnieje od początku roku 2005. Od samego początku specjalizował się w modelarstwie kolejowym, sukcesywnie powiększając ofertę o nowych producentów.

Modelmania współpracuje bezpośrednio z producentami i autoryzowanymi dystrybutorami.

Adres sklepu:
Galeria Metropolia, poziom -1 , ul. Kilińskiego 4, 80-452 Gdańsk

Telefon: +48 58 741 58 58

Sklep otwarty jest: poniedziałek-sobota 10:00-20:00, niedziela handlowa 10:00-20:00

Internet: modelmania.eu poczta@modelmania.com.pl

Wagon pomiarowy służy nam do kontroli makiety Nostalgia Za Parą - między innymi pokazując miejsca ze spadkiem napięcia w torach, czy wskazując na ich nachylenie. Bardzo ważną funkcją jest pomiar prędkości. Wagon doczepiamy na zmianę do pociągów prowadzonych przez początkujących adeptów miniaturowego kolejnictwa, którzy uczestniczą w zajęciach Szkoły Maszynistów. Dzięki temu uczą się prowadzić pociąg z odpowiednią prędkością i ją kontrolować podczas jazdy. Wagon ma wiele funkcji i możliwości które można wykorzystać. W imieniu całej grupy Nostalgia Za Parą składamy serdeczne podziękowanie Modelmanii za przekazanie nam wagonu pomiarowego!

Wagon pomiarowy Piko wybrane funkcje:

  • możliwość pomiaru długości torów makiety (z dokładnością do 1 cm)
  • możliwość pomiaru nachylenia
  • możliwość pomiaru prędkości w cm/s i km/h (w skali 1:87)
  • przekazywanie informacji do smartfona/tabletu (bezpłatna aplikacja PIKO Messwagen na systemy Android i iOS)
  • dodatkowa aplikacja na komputer PC (z systemem Windows) z możliwością graficznego przedstawienia wyników, informacje o średniej prędkości, czasie jazdy, dziennym dystansie.

Wagon pomiarowy polecamy wszystkim, którzy eksploatują makiety, zarówno do użytkowania na dużych makietach klubowych jak i na mniejszych, domowych, czy "podłogowych".Wagon pomiarowy, który otrzymaliśmy od sklepu Modelmania


Uczestnik Szkoły Maszynistów Nostalgia Za Parą podczas jazdy z wagonem pomiarowym od Modelmanii w składzie pociągu.


Wagon pomiarowy, który otrzymaliśmy od sklepu Modelmania

Uczestnik Szkoły Maszynistów Nostalgia Za Parą podczas postoju na stacji Padowo, w składzie wagon pomiarowy od Modelmanii


.
Układ makiety w dużej rozdzielczości - kliknij na układ lub tutaj

 Cykliczne spotkania przy makiecie
Cykliczne spotkania przy makiecie są jednym z elementów realizacji wizji naszego klubu - praktycznego,  popularyzowania modelarstwa kolejowego i zabawy w miniaturową kolej. Spotkania takie, choć nie zawsze odbywają się z udziałem publiczności, są jednak otwarte dla wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby wziąć w nich udział. Warunkiem jest wcześniejsze zgłoszenie i przestrzeganie obowiązujących na spotkaniu zasad i reguł.

  • Informacje o terminach takich spotkań w dziale Spotkania przy makiecie - tutaj

Nostalgia Za Parą - baw się razem z nami
Nostalgia Za Parą to grupa miłośników kolei i modelarzy kolejowych. Członkowie klubu swoją pasję realizują w różny sposób. Są wśród nich modelarze kolejowi, kolekcjonerzy taboru, zbieracze pamiątek kolejowych, bibliofile, miłośnicy fotografowania i filmowania pociągów (tacy kolejowi "spotterzy"), wielbiciele kolei wąskotorowych lub normalnotorowych. Organizują imprezy modelarskie a w niektórych uczestniczą. Jeżdżą na kolejowe wyprawy i wycieczki. Zainteresowanych realizowaniem swojej pasji i wspólną zabawą zapraszamy do dołączenia do naszego grona. Więcej informacji o grupie Nostalgia Za Parą i naszych imprezach - na stronie nostalgiazapara.pl, tel. 501 647 139.

Od 2018 klub Nostalgia Za Parą współpracuje z Galerią Metropolia w Gdańsku Wrzeszczu. W ramach współpracy klub otrzymał pomieszczenie na modelarnię, gdzie odbywają się cykliczne spotkania klubowiczów i praca przy makietach. W Metropolii zlokalizowany jest sklep modelarski Modelmania (www.modelmania.eu), gdzie można zaopatrzyć się we wszystko co jest potrzebne do modelarstwa kolejowego.

Fragment makiety klubu Nostalgia Za Parą w Galerii Metropolia.

Michał - Starszy Palacz Parowozowni Ostrów - wprowadza w tajniki epoki pary i fachowo objaśnia specyfikę funcjonowania parowozowni i parowozów. Galeria zdjęć z poprzedniej imprezy jest tutaj.