Majowe wystawy makiety kolejowej w
Sopot Centrum
12 i 25 maja 2024
Zapraszamy do odwiedzenia modułowej makiety kolejowej w Sopot Centrum, w budynku dworca PKP Sopot.
Na makiecie w skali H0 (1:87) prowadzony będzie ruch pociągów według specjalnie napisanego rozkładu jazdy.
Więcej po kliknięciu "czytaj dalej"
.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.
Majowe wystawy makiety z ruchem pociągów
odbędą się:

 • 12 maja 2024 (niedziela): 15.00-18.00 
 • 25 maja 2024 (sobota): 11.00-14.00

Kolejne wystawy planujemy w czerwcu, lipcu i sierpniu. Informacje na ten temat będą na bieżąco podawane na naszej stronie internetowej.

Gdzie będzie eksponowana makieta?
Makietę zobaczycie w SOPOT CENTRUM - miejscu spotkań towarzyskich, biznesowych i kulturalnych. W jednym z budynków, bezpośrednio przylegających do stacji Sopot, na jednym z poziomów odbywa się obsługa podróżnych. Tu właśnie, na poziomie nad kasami (obok sklepu Rossmann) jest eksponowana nasza makieta.

Partnerzy, sponsorzy, patroni


WIDZOWIE I OBSŁUGA MAKIETY
Większość osób odwiedza nas w charakterze widzów oglądających makietę, ale do jazdy na makiecie w terminach po zakończeniu wystawy, zapraszamy również miłośników miniaturowej kolei w charakterze maszynistów. W
naszej Szkole Maszynistów poznacie podstawy zasad ruchu, przejdziecie szkolenie i pojedziecie po makiecie naszym pociągiem (który Wam udostępnimy).
Informacje i zgłoszenia pod numerem 501 647 139.

Prosimy zwiedzających o:

 • niedotykanie makiet i taboru;
 • niewchodzenie na barierki;
 • fotografowanie i filmowanie z boku (bez unoszenia aparatów i kamer nad makietą);
 • dopilnowanie najmłodszych.

  POPROWADŹ POCIĄG PO NASZEJ MAKIECIE - SZKOŁA MASZYNISTÓW
  Po zakończeniu wystawy nie składamy makiety i zapraszamy do SZKOŁY MASZYNISTÓW
  Wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się jeździć pociągiem po kolejowej makiecie zapraszamy po naszej wystawie. Uwaga! Makieta nie jest czynna codziennie, obowiązuje wcześniejsze zgłoszenie które zostanie przez nas potwierdzone.

  Osoby niepełnoletnie przychodzą pod nadzorem dorosłego opiekuna. Kandydat na maszynistę otrzyma do jazd pociąg wraz z manipulatorem jazdy oraz przeszkolenie. Obowiązuje regulamin jazd po makiecie.Jazdy odbywają się przy stałym bezpośrednim udziale dorosłego rodzica lub wyznaczonego przez niego dorosłego opiekuna, który cały czas nadzoruje prowadzenie pociągu po makiecie przez osobę niepełnoletnią.

  Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia na meil wandrus@wandrus.com.pl,
  tel. 501 647 139.
  Można dokonywać również zgłoszeń bezpośrednio w czasie wystawy makiety. Jazdy po makiecie odbędą się w dniach i godzinach uzgodnionych z kandydatami na maszynistów.


SOPOT CENTRUM - MIEJSCE EKSPOZYCJI MAKIETY
Sopot Centrum to nowoczesny, wielofunkcyjny kompleks w którym rodzi się życie oraz skupia energia miasta. Właściciele obiektu zadbali o jego różnorodność dostosowaną do potrzeb odwiedzających – znajdują się tu punkty handlowe, usługowe, gastronomiczne, kulturalne oraz biurowe.

Utworzenie w Sopot Centrum ciągu komunikacyjnego dla podróżnych, otwarta strefa gastronomiczna oraz plac rekreacyjny ze specjalnie dostosowaną małą architekturą, w doskonały sposób określiło nowy punkt centralny Sopotu. Chcąc na chwilę zatrzymać pęd życia, warto tu wpaść na lunch, kawę czy zakupy do miejsca, które stworzyło funkcjonalną całość.

Warto zapoznać się z nowo otwieranymi lokalami oraz korzystać z towarzyszącej infrastruktury komunikacyjnej, drogowej i parkingowej. Sopot to miasto bogate w  tradycję, które przyciąga podróżnych zarówno z całego kraju, jak i z zagranicy, a mieszkańcom nie pozwala wyobrazić sobie lepszego miejsca do życia. Brakowało mu natomiast ścisłego centrum - miejsca spotkań, w którym zaspokojone zostaną różnorodne potrzeby.

Sopot Centrum - tutaj jest makieta od 2024 roku


Fragment makiety

Fragment makiety kolejowej którą można oglądać w Sopocie - parowozownia