XI Spotkanie przy Toruńskiej Makiecie Modułowej 23-24 listopada 2013

To już jedenasta wystawa makiety modułowej organizowana przez toruńskich modelarzy. W imprezie wzięli udział członkowie TMM ze swoimi makietami, Andrzej z grupy Hazero (z bazą przeładunkową Piła). Do Torunia zawitał również Damian z Iławy oraz Krzysztof z Krakowa - jako reprezentacja Krakowskiego Klubu Modelarzy Kolejowych. Była tam również grupa Nostalgia Za Parą z Gdańska.

Na dziewiąte spotkanie przy w Toruniu ekipa NZP wybrała się w składzie: Monika,  Agata, Grzegorz, Bartek i Piotr. Zabraliśmy ze sobą stację Padowo. Na makiecie została ona połączona dwutorowym szlakiem z pełniącą rolę szuflady głowicą stacji Mareczki z jednej strony a bazą samochodową - z drugiej. Oprócz dyżurowania na Padowie pełniliśmy funkcję maszynistów.

Ekipa Nostalgia Za Parą na imprezie w Toruniu

 

Wśród toruńskich makiet pojawiły się nowe moduły - zmodernizowane zakręty Szembruka oraz przystanek osobowy. Były także nowe moduły dwutorowe, jeszcze w stanie surowym, a także duża stacja Mareczki - w trakcie budowy. Ruch pociągów odbywał się według rozkładu jazdy a pociągi prowadziło 11 maszynistów. Wśród składów dominowały pociągi towarowe, ze względu na przyjętą koncepcję tej imprezy. Zamiast  jazd "od szuflady do szuflady" - w rozkładzie zaplanowane były liczne manewry na stacjach, bocznicach i ładowniach. Po raz pierwszy zamiast rocowskiego sterowania opartego na myszkach, użyto sterowania loconet i fredów. To z  pewnością ciekawe doświadczenie a ocena tej zmiany i wyciągnięcie wniosków należy do TMM. Ciekawym i obleganym akcentem był symulator lokomotywy zabudowany na autentycznym pulpicie i akcesoriach lokomotywy. Modelarze mogli dokonać zakupów w aż dwóch sklepach modelarskich - Świecie Modeli z Rybnika i Mini Kolej - z  Torunia.

Makieta była zlokalizowana w sali bankietowej hotelu Przystanek Toruń. Miało to tę zaletę, iż wszyscy goście schodzili ze swoich pokojów wprost na imprezę w przysłowiowych "kapciach".

Dziękujemy Organizatorom imprezy z Toruńskiej Makiety Modułowej za dobrą organizację i kolejną ciekawą imprezę w miłej atmosferze. To była dobra zabawa w gronie sympatycznych miłośników kolei i modelarzy kolejowych.

Piotr

Zdjęcia z imprezy

  • Galeria Macieja Krysztowiaka - tutaj
  • kolejne galerie wkrótce