Wystawa Makiet Kolejowych w Krakowie - czerwiec 2014

W dniach 13-15 czerwca 2014 roku odbyła się w Krakowie Wystawa Makiet Kolejowych, zorganizowana przez Krakowski Klub Modelarzy Kolejowych. Makietę modułową w skali H0 rozpoczynała stacja techniczna Tychy, od której linia dwutorowa prowadziła do stacji Padowo. Następnie linia dwutorowa prowadziła przez przystanek osobowy Bartoszówek do posterunku odgałęźnego Pawłowo, gdzie linia dwutorowa rozdzielała się na dwa szlaki jednotorowe. Jeden z nich, poprzez stację Świerków Miasto i prowadziła przez przystanek osobowy Boryczów, do stacji czołowej Podgórki. Druga linia jednotorowa prowadziła przez bocznicę szlakową Browar Książęcy, do stacji końcowej Jarków. Ruch pociągów odbywał się według rozkładu jazdy, z zapowiadaniem telefonicznym. Na kilku posterunkach ruchu prowadzono łączność za pomocą radiotelefonów ukf.

Na imprezie królowały parowozy, praktycznie wszystkie składy pociągów prowadzone były parowozami, poza "rodzynkami" w postaci składu z SM42 czy podmiejskim składem spalinowym. Czasem przemknęła ST44... A na szlaku można było spotkać Ty51, Pt47, Pm2, Ty4, Ty5, Pt31, Ot1, OKo1, Ok2 i wiele innych.

Koledzy z Oświęcimskiego Klubu Modelarzy Kolejowych "Pietrusek" przyjechali na krakowską imprezę z makietą "stołową", również w skali H0. Tory ułożone w dużym okręgu, po drodze stacje, bocznice, lokomotywownia. A wszystko to udostępnione do zabawy najmłodszym, którzy mogli próbować tu swoich sił jako maszyniści. Być może za kilka lat część z nich przejdzie za "dużą" makietę i będzie bawić się wspólnie z nami.

Kolegom z KKMK dziękujemy za wspaniałą imprezę.
Drużyna Nostalgia Za Parą

  • Galeria zdjęć z imprezy - tutaj


Ekipa Nostalgii Za Parą w Krakowie - Sławek, Łukasz i Piotr


Parowóz Pt47 zbudowany przez Sławomira Dzierźka z KKMK był królem parowozów tej imprezy!


Stacja Jarków Szymona PAdo wraz z okręgiem do prezentacji pociągów


I jeszcze jedno zdjęcie Jarkowa z innej perspektywy


Część składu pociągu ratunkowego