VI Wystawa Modeli w Iławie. Samochody i pociągi

Impreza odbyła się w hali sportowej w Iławie w dniach 5 i 6 lipca.
W hali została rozstawiona makieta modułowa H0 oraz kolekcje miniaturowych samochodów. Na stoisku sklepu modelarskiego "Świat Modeli" z Rybnika można było kupić książkowe nowości - albumowe monografie "Parowozy amerykańskie na PKP" czy "Węzeł kolejowy Bydgoszcz". Duże zainteresowanie budziły wystawione na stoisku sklepu prototypy lokomotyw EU07 firmy Schlesienmodelle w malowaniu PKP Cargo i PKP Intercity.

Makieta modułowa w skali H0 składała się ze stacji technicznej Sopockiego Klubu Modelarzy Kolejowych, szlaku SKMK, szlaku z bocznicą Browar Książęcy Maciej z Toruńskiej Makiety Modułowej, stacji towarowej Nowy Terminal Piła, łuku SKMK, posterunku Martela (rozejście linii jednotorowej na linię dwutorową osłonięte semaforami), szlaku dwutorowego Janusza, szlaku dwutorowego z bazą samochodową Andrzeja z Toruńskiej Makiety Modułowej, oraz szlaku dwutorowego i stacji Padowo, przywiezionej przez ekipę Nostalgia Za Parą. Ponieważ Padowo było stacją końcową, za stacją pozostał fragment szlaku dwutorowego zakończony zejściem w linię jednotorową. Umożliwiało to odstawianie składów na postój i manewry. Wobec braku łączności między stacjami, ruch pociągów odbywał się "na widoczność", lub według zasad ustalonych wcześniej pomiędzy dyżurnymi sąsiednich posterunków.

Podczas imprezy była bardzo słoneczna i upalna pogoda, co nieco wpłynęło na frekwencję, ale w żaden sposób nie miało znaczenia dla wspólnej, udanej zabawy. Serdecznie dziękujemy organizatorowi imprezy, Damianowi Sikorskiemu, za jej organizację i możliwość wzięcia udziału we wspólnej zabawie.
drużyna Nostalgia Za Parą.


Pociąg na szlaku dwutorowym - fot. Janusz Jaskulski

Pociąg na łuku - fot. Janusz Jaskulski

Na szlaku - fot. Janusz Jaskulski

Pociąg na łuku jednotorowym - fot. Dariusz Gajuś

Zdjęcie uczestników imprezy - fot. Maciej Krysztowiak


Jedną z atrakcji imprezy była inscenizacja wypadku - fot. Dariusz Gajuś