Łukasz

 

Kolejnictwem interesuję się odkąd pamiętam. Od dziecka chciałem zostać maszynistą. Na pierwszą paradę parowozów rodzice zabrali mnie w wieku sześciu lat. Tam zafascynowałem się kolejnictwem. Moim marzeniem stało się zostanie mechanikiem. Następnie przez kilka lat interesowałem się koleją w domu, później zacząłem uczęszczać na spotkania Pomorskiego Towarzystwa Miłośników Kolei Żelaznych. Tam poznałem pana Leszka Lewińskiego. Okazał się być on kolegą mojego taty ze studiów.

W związku z tym że do tego momentu posiadałem kilka modeli w skali H0, postanowiłem się zapytać w której skali rozwijać swoje hobby. Zapytam się o to pana Jarosława Kozłowskiego. Jak się potem okazało, byliśmy razem na paradzie parowozów, jak byłem jeszcze mały. Dzięki jego radom zacząłem budować razem z nim moje dwa moduły szlakowe.

W 2010 roku po raz pierwszy prowadziłem szynobus podczas przejazdu Pomorską Koleją Metropolitalną. W kolejnych latach powstał Sopocki Klub Modelarzy Kolejowych do którego dołączyłem. Rok później poznałem osoby z klubu Nostalgia Za Parą. Razem z panem Jarkiem wzięliśmy udział w Pierwszej Wystawie Makiet i Modeli Kolejowych w Gdańsku. Z panem Piotrem nawiązałem bardzo dobry kontakt i dołączyłem do klubu Nostalgia za Parą. Realizuję moje marzenie zostania mechanikiem.

Obecnie mam 16 lat uczę się w Technikum nr 7 w Warszawie, nauka jest ciężka dlatego proszę wszystkich którzy to czytają o trzymanie za mnie kciuków.

Łukasz