Wakacyjna Wystawa Makiety City i makiety Nostalgia Za Parą - Stadion Energi w Gdańsku


Opowieść o Makiecie City i makiecie Nostalgii Za Parą na Stadionie Energi w GdańskuMakieta City to największa mobilna makieta w Polsce. Odwzorowuje szlaki z rejonu Dolnego Śląska, gdyż tam szlaki kolejowe prowadzą przez zróżnicowany teren, pełen tuneli, wiaduktów i mostów co na makiecie jest bardzo widowiskowe. Ruchem pociągów na makiecie zawiaduje specjalny program komputerowy. Więcej o Makiecie City jest tutaj

  • Makieta City będzie czynna codziennie do 28 sierpnia w godzinach 10.00-20.00


Makieta Nostalgii Za Parą to makieta modułowa, składająca się z dwóch stacji technicznych na krańcach szlaku - Gdańsk Połuidniowy i Maciejowice, stacji Bartoszów i przystanku osobowego z ładownią Wandowo, połączonych szlakiem jedno i dwutorowym.
Naszą makietę wsparli swoimi modułami - stacją Owczarki, fragmentem łuku, posterunkiem odgałęźnym R1, posterunkiem odgałęźnym Jaskółki oraz posterunkiem odgałęźnym Gutowiec koledzy z Toruńskiej Makiety Modułowej, Niezależnego Kolejowego Projektu Modelarskiego z Torunia oraz kolega Martel z Braniewa. Dziękujemy! Składy na makiecie są prowadzone przez maszynistów, którzy idą wzdłuż makiety, sterując pociągiem za pomocą specjalnych manipulatorów. Wielką atrakcją będzie możliwość nauki jazdy na makiecie i prowadzenie pociągów przez zwiedzających (za osobną opłatą).
Makieta City - największa mobilna makieta kolejowa w Polsce a być może i w Europie jest już w Gdańsku na Stadionie Energi. Partnerem wystawy jest Nostalgia Za Parą - która wystawi fragment swojej makiety modułowej,

  • Makieta Nostalgii Za Parą będzie czynna do 14 sierpnia w soboty i niedziele w godzinach 10.00-19.00 (makieta będzie rozstawiona cały czas). Godziny mogą ulec zmianie o czym będziemy tu informować.


Wystawę będzie można zwiedzać na Stadionie Energa Gdańsk. Wejście przez Fun Arenę od ul. Marynarki Polskiej. Dla zmotoryzowanych do dyspozycji jest parking P5. Koszt jednego biletu dla osoby dorosłej to 20 złotych, a dla dziecka - 17 złotych. Przewidziane są bilety grupowe, rodzinne a także zakup biletu przez internet - tutaj. Przykładcowa cena biletu dla czteroosobowej rodziny to 54 zł. Jazdy w charakterze maszynisty po makiecie Nostalgia Za Parą za osobną opłatą (15 zł za pół godziny jazdy po makiecie). Na miejscu przy makiecie otwarty jest sklep z modelami kolejowymi.
Uwaga! W trakcie imprez organizowanych na Stadionie Energi (np. koncert, zawody) wejście na makietę jest możliwe dopiero po wykupieniu najpierw biletu na imprezę organizowaną na Stadionie Energi.

Informacje podstawowe:
Makieta City będzie czynna codziennie od 10 czerwca do 28 sierpnia.
Makieta Nostalgia Za Parą będzie rozstawiona cały czas od 10 czerwca do 14 sierpnia, ale będzie czynna tylko w soboty i niedziele. Po makiecie Nostalgii Za Parą będzie można jeździć pociągami w charakterze maszynisty.

Zdjęcia i filmy:

  • 8 czerwca - przygotowania do wystawy - galeria zdjęć Piotra - tutaj