Trako 2013 w Gdańsku - Świat Małej Kolei i Pendolino


Górka rozrządowa członka Sopockiego Klubu Modelarzy Kolejowych F. Jaworskiego

Świat Małej Kolei
X jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Kolejowych Trako 2013, towarzyszyć będzie kolejna edycja „Świata Małej Kolei”. Bardzo ciekawie zapowiada się prezentacja stacji rozrządowej zbudowanej przez znanego modelarza z Sopotu Feliksa Jaworskiego. Zaprezentowane zostanie rozrządzane składów pociągów towarowych, które dodarły do stacji przeznaczenia i przygotowanie nowych składów, które wyjadą w „świat”. Makieta jest wiernym odwzorowaniem górki rozrządowej w skali H0.

Kolejną prezentacją będzie makieta w skali TT, wykonana również przez znanego i doświadczonego modelarza z Sopotu – Jarosława Kozłowskiego. Na makiecie zostanie przedstawiony tabor współczesny, poruszający się przede wszystkim po torach Niemiec.

Po raz kolejny na Targach „Trako” zaprezentuje się ze swoją kolekcją (jedną z największych w Polsce) – ksiądz Janusz Grygier. Tak jak wzorem lat ubiegłych, będzie to prezentacja pt. „Satyry kolejowe” i prezentacja taboru.

Na stoiskach zaprezentowane zostaną też fragmenty makiet młodych adeptów modelarstwa zrzeszonych w Sopockim Klubie Modelarzy Kolejowych. Prace te wezmą udział w tegorocznych Mistrzostwach Polski w kategorii – junior.

Targi „Trako” to też wystawia wielu kolekcji taboru kolejowego z różnych epok, która będzie zaprezentowana w gablotach. Warto przypomnieć sobie czar dawnych pociągów jak i zapoznać się z taborem, który może już niebawem zagości na naszym torach.

Skład Pendolino który będzie kursował w barwach PKP jako Express Intercity Premium

Czas otwarcia targów Trako i ekspozycji taboru na targach Trako
Targi Trako otwarte są dla publiczności jedynie w piątek, 27 września - bilet wstępu 10 zł. Natomiast ekspozycja taboru na terenie targów otwarta jest dla publiczności od wtorku 24 września do piątku 27 września - bezpłatnie.

Wystawa taboru kolejowego na targach Trako (z
wiedzanie ekspozycji taborowej jest bezpłatne)

  • 24 września (wtorek)    10.00 – 17.00
  • 25 września (środa)      10.00 – 17.00
  • 26 września (czwartek) 10.00 – 17.00 (ekspozycja składu Pendolino)
  • 27 września (piątek)     10.00 – 16.00 (ekspozycja składu Pendolino)


Cennik (wstęp na Targi):
- bilet jednodniowy 24-26.09 – 30 zł
- bilet jednodniowy 27.09 (dzień dla publiczności) 10 zł
- katalog targowy zakup na miejscu 60 zł
Zwiedzanie ekspozycji taborowej jest bezpłatne.

opr. red.