Prace przy makiecie kolejowej Nostalgii Za Parą w Galerii Metropolia w listopadzie 2020.
W dniach 14-22 listopada 2020 intensywnie pracowaliśmy przy makiecie rozstawionej na stałe w Galerii Metropolia w Gdańsku. Po zakończeniu prac trzeba było sprawdzić przejezdność i obciążenie makiety - co nastąpiło w dniach 21-22 listopada i co zobaczycie na zdjęciach. Testy polegały na przejazdach przez makietę zgodnie z rozkładem jazdy.


W dniach 14-22 listopada 2020 intensywnie pracowaliśmy przy makiecie rozstawionej na stałe w Galerii Metropolia w Gdańsku.

Warto przy okazji przypomnieć, że ustawiona na stałe makieta kolejowa była od samego początku ideą grupy Nostalgia Za Parą. Jak dotychczas, takie stałe wystawy udawało się zorganizować najwyżej na kilka miesięcy, jednak nasza współpraca z Galerią Metropolia w Gdańsku trwa ponad dwa lata, od roku makieta jest wystawiana na stałe. W tym czasie zorganizowaliśmy trzy imprezy dla widzów (w tym jedną w dwa kolejne weekendy). Makieta wymaga stałej konserwacji - czyszczenia wielu elementów, wymiany elektryki i elementów sterowania, położenia odcinków nowego okablowania, naprawy i wymiany urwanych, zniszczonych, uszkodzonych elementów. W tym celu zorganizowaliśmy w listopadzie 2020 prace przy makiecie. Jedną z istotnych zmian było przeniesienie sterowania posterunku odgałęźnego Raciborowice do stacji Padowo, tym samym powstało Lokalne Centrum Sterowania Padowo obejmujące odcinek Padowo-Raciborowice. Oprócz prac serwisowych zmieniliśmy również częściowo układ makiety.

Po zakończeniu prac trzeba było sprawdzić przejezdność i obciążenie makiety - co nastąpiło w dniach 21-22 listopada i co zobaczycie na zdjęciach. Testy polegały na przejazdach przez makietę zgodnie z rozkładem jazdy, pociągi prowadziło zgodnie z wcześniej opracowanym rozkładem dziewięciu maszynistów, pozostali obsadzali stacje i posterunki.

Dziękujemy wszystkim za udział w pracach przy makiecie i testach makiety.

Przy makiecie spotykamy się regularnie, kolejne działania już wkrótce. Jeśli chcecie odwiedzić nas na naszej makiecie a nawet spróbować swoich sił jako maszyniści miniaturowych pociągów dzwońcie: 501 647 139.

  • Galeria zdjęć jest tutaj

Nostalgia Za ParąAby obejrzeć układ w powiększeniu kliknij na rysunek lub tutaj


Prace przy makiecie i testy makiety w listopadzie 2020


Prace przy makiecie i testy makiety w listopadzie 2020Prace przy makiecie i testy makiety w listopadzie 2020


Prace przy makiecie i testy makiety w listopadzie 2020


Prace przy makiecie i testy makiety w listopadzie 2020


Prace przy makiecie i testy makiety w listopadzie 2020


Prace przy makiecie i testy makiety w listopadzie 2020